Новини

Новий метод МРТ більш точно виявляє рак легенів
20 Січня 2016 09:52

Новий вид МРТ діагностики може диференціювати доброякісні новоутворення в легенях від ракових пухлин більш точно, ніж застосовуваний в даний час метод ПЕТ / КТ.

До сьогоднішнього дня ПЕТ / КТ є основним методом діагностики злоякісних пухлин легенів. По суті це золотий стандарт діагностики. Однак бельгійські дослідники довели, що тип МРТ, відомий як дифузійно-зважена МРТ, є більш точним.

Даний вид МРТ може виявити такі структурні зміни, як рак легенів на найраніших стадіях захворювання. Перевага полягає також у тому, що МРТ є неінвазивним методом і не вимагає ніякого опромінення.

Бельгійські вчені обстежили методом дифузійно-зваженої МРТ групу пацієнтів з 50 осіб, яким раніше був поставлений діагноз рак легенів або підозра на рак легенів на основі ПЕТ / КТ обстеження.

Результати показали, що за допомогою ПЕТ / КТ 33-му пацієнтам діагноз був поставлений правильно, 7-ми пацієнтам неправильно, а у 10-ти пацієнтів діагноз не був визначений.

За допомогою дифузійно-зваженої МРТ 45 пацієнтів було поставлено правильний діагноз, а 5-ти пацієнтам неправильний. Таким чином в 10-ти випадках з невизначеними ПЕТ / КТ діагнозами, за допомогою дифузійно-зваженої МРТ вдалося поставити правильні діагнози.

Доктор Йохан Coolen з Університету Левен зазначив, що в найближчому майбутньому дифузійно-зважена МРТ може стати надійним діагностичним інструментом для передопераційного обстеження хворих на рак легені, оскільки цей метод забезпечують високоточну диференційовану діагностику при пухлинних ураженнях легень