Новини

Потенціал МРТ для передбачення психотичних епізодів у психічно хворих
21 Січня 2016 17:54

МРТ сканування мозку може допомогти передбачити подальший хід хвороби у пацієнтів з психозом. Це дозволити лікарям приймати більш правильні рішення про те, як краще лікувати таких хворих.

Психоз може супроводжуватися галюцинаціями і маренням. Найбільш поширеними формами психічних захворювань є шизофренія і біполярний розлад. Симптоми психозу можуть з'являтися також при хворобі Паркінсона, зловживанні алкоголем або наркотиками.

Багато пацієнтів виходять з психозу з мінімальними симптомами, але для інших психози можуть бути постійними і можуть вплинути на їх здатність вести нормальне життя. В даний час психіатри не мають чіткого методу оцінки ризику появи у таких хворих психотичних розладів у майбутньому. Вони не можу передбачити, як хвороба прогресуватиме.

Дослідження, проведені в Інституті Психіатрії Королівського коледжу в Лондоні, показали можливість успішного використання МРТ технологій для передбачення подальшого розвитку психотичних розладів у психічно хворих.

Алгоритми, які кількісно оцінюють ризик подальших епізодів хвороби, поширені в таких областях медицини, як кардіологія та онкологія. Однак такі тести відсутні в психіатрії. Вчені раніше використовували МРТ, щоб передбачити розвиток психозу на основі магнітно-резонансного аналізу конкретних областей мозку. Разом з тим, зміни в мозку, пов'язані з психозом, дуже тонкі і їх важко виявити. У цьому зв'язку МРТ дослідження давали обмежену користь для клінічної психіатрії.

Доктор Dazzan і його колеги використовували МРТ сканування мозку 100 пацієнтів, починаючи з першого психотичного епізоду. Крім того, вони проводили МРТ обстеження мозку контрольній групі з 91 здорових осіб. Пацієнти перебували під наглядом близько шести років. У них був як безперервний, так і епізодичний характер хвороби.

З цієї широкої вибірки, дослідники проаналізували результати МРТ сканування мозку у двадцяти восьми пацієнтів з безперервним перебігом хвороби, стільки ж у пацієнтів з епізодичною формою і стільки ж у здорових людей. Для МРТ сканування використовувалося спеціальне програмне забезпечення, розроблене групою на чолі з доктором Моурао-Міранда на основі розпізнавання образів (статистичний підхід, який використовує дані з всього головного мозку, а не з конкретного регіону). Алгоритм, застосовуваний при перевірці зібраних даних, дозволяє передбачити чи буде психоз мати безперервний характер або ж розвиток хвороби буде більш сприятливим і носитиме епізодичний характер. Точність передбачення даного МРТ тесту - сім випадках з десяти.

Даний метод МРТ обстеження після його вдосконалення може бути в майбутньому швидким і надійним способом прогнозування для конкретного пацієнта і дозволить оптимізувати методи лікування, уникаючи довгострокового використання антипсихотичних препаратів у пацієнтів з м'якою формою захворювання.

Структурну МРТ можна отримати всього за десять хвилин і тому ця техніка може бути включена в рутинні клінічні дослідження