fbpx ЕЕГ | Вінницький центр МРТ-діагностики НЕЙРОМЕД

ЕЕГ

Що таке електроенцефалограма?

Електроенцефалограма (ЕЕГ) є абсолютно безпечним і безболісним методом обстеження, при якому реєструється електрична активність мозку, записується на комп’ютер і потім інтерпретується лікарем неврологом. Прилад, який для цього використовується, називається електроенцефалограф. Він дозволяє зчитувати показники біоелектричної активності мозку в різних його станах (в стані спокою і при наявності подразників).

Що показує ЕЕГ?
Запис ЕЕГ показує ритмічну електричну активність мозку, яку часто називають «мозковими хвилями». Мозкові хвилі можуть бути нормальними, анормальними та патологічними.

Коли необхідно пройти ЕЕГ?
Як правило, направляють на електроенцефалографію неврологи або ж лікарі суміжних спеціальностей, в тому числі ендокринологи, психіатри, кардіологи і т.д. Даний метод інструментальної діагностики показаний пацієнтам в наступних ситуаціях:

 • судомні напади;
 • безпричинні короткі посіпування в тілі;
 • короткі приступи зміни поведінки;
 • менінгіт, енцефаліт та інші запальні ураження;
 • головні болі, втрати свідомості, запаморочення і т.д.;
 • скарги на розлади сну;
 • підозри на ендокринні патології;
 • отримані черепно-мозкові травми.

Показання для ЕЕГ?
Електроенцефалографія є найбільш ефективним і дієвим методом підтвердження таких діагнозів, як:

 • епілепсія;
 • порушення свідомості;
 • судомні синдроми різної природи;
 • вегетативні розлади;
 • також за допомогою цього методу визначається загальна ефективність лікування епілепсії та судомних синдромів. 

Підготовка та проведення ЕЕГ:
У електроенцефалографії немає протипоказань. Сама процедура досить проста, повністю безболісна. Перед ЕЕГ варто повідомити лікаря, якщо приймаєте будь які ліки, помити голову, пацієнт не повинен відчувати голод (прийом їжі рекомендований за 2-3 години до відвідування кабінету електроенцефалографії).

Ви присядете в зручне крісло та медичний фахівець (лікар або медична сестра) зафіксує від 21 до 25 маленьких електроди у вас на голові за допомогою еластичного шолома з м'яких гумок. Ці електроди будуть фіксувати електричну активність клітин вашого мозку і відправляти їх на апарат, де вони будуть виглядати як серія ліній на дисплеї комп’ютера. Ви будете сидіти в розслабленому стані спочатку з відкритими, а потім закритими очима. Потім фахівець може попросити вас глибоко дихати або дивитись на блимаюче світло, тому що це може змінити паттерн ваших хвиль. Пристрій лише записує активність вашого мозку, а не стимулює її. Ви не будете нічного відчувати.

Також буде записуватися відео — в тому випадку, якщо під час проведення ЕЕГ у пацієнта почнеться напад, невролог буде мати точне візуальне уявлення в поєднанні з записом ЕЕГ.

Особливості проведення ЕЕГ дітям?

Волосся дитини повинно бути чистим і сухим, тому найкраще вимити його напередодні. На волосся ніяких речовин наносити не потрібно.

В ідеалі необхідно, щоб дитина під час проведення ЕЕГ була спокійною. Для цього можна використовувати такі відволікаючі фактори, як іграшки або перегляд ТБ. Малюки можуть грати пляшечками або пустушками — захопіть їх з собою. Також найменші пацієнти можуть проходити обстеження у мами на руках, що значно покращить емоційний та психологічний стан дитини під час проведення ЕЕГ. Оптимально проводити ЕЕГ немовлятам під час сну.

Що після?
Саме обстеження триває близько 30 хв, але час може збільшуватися при обстеженні дітей. Потім фахівець зніме електроди з вашої голови. Може лишитись трохи гелю на волоссі. Він його не пошкодить і ви зможете легко його змити водою вдома. Впродовж 10-15 хвилин ви отримаєте результат і зможете його обговорити зі своїм лікарем.

Чому варто обрати саме Нейромед?

З 2017 відповідно до рекомендацій «міжнародної федерації клінічної електрофізіології» мінімальний набір електродів повинен бути 25.

У Центрі сучасної діагностики “Нейромед” використовується єдиний у Вінницькій області 25-канальний комп'ютерний енцефалограф експертного класу, що забезпечує швидке зчитування активності мозку і об'єктивні результати діагностики.