fbpx УЗД | Вінницький центр МРТ-діагностики НЕЙРОМЕД

УЗД

УЗД

УЗД - неінвазивний і безболісний метод дослідження стану органів і тканин за допомогою ультразвукових хвиль. Ультразвукові дослідження засновані на здатності ультразвуку «відбиватися» від внутрішніх органів і тканин, які мають різну щільність. Відбиті ехосигнали надходять в підсилювач і спеціальні системи реконструкції, після чого з'являються на екрані комп'ютерного монітору у вигляді зображення.

У Центрі сучасної діагностики "Нейромед" можна пройти наступні види обстежень:

 • Дуплексне сканування судин голови та шиї
 • Органів черевної порожнини
 • Нирок та наднирників
 • Щитоподібної залози
 • Карпального та кубітального каналу рук
 • Неврів верхньої (нижньої) кінцівок
 • М'яких тканин та лімфовузлів
 • Серця
 • Колінних суглобів

Дуплексним скануванням називають режим роботи апарату УЗД, при якому одночасно отримують чорно-біле зображення і зображення судин з рухомої кров'ю. У деяких апаратах для оцінки рухливості тканин використовуються також детекцію  руху тканин - тканинний доплер. В основному ж, під терміном дуплексне сканування розуміють зображення потоку крові.

Дуплексне сканування судин 

При дуплексному скануванні використовується допплерівський ефект. Цей ефект полягає в тому, що ультразвукова хвиля, відбиваючись від поверхні рухомої частки, змінює свою частоту. У тому випадку, якщо рух частинки збігається з напрямком поширення ультразвукового променя або перебуває під кутом до нього (не перевищено 60 градусів) можна визначити зсув частоти відбитого сигналу і обчислити швидкість руху. Так як кров складається плазми і формених елементів (еритроцити, лейкоцити, тромбоцити), то відображення від безлічі часток створює допплерівський зсув. Допплерівське зрушення можна закодувати у вигляді графіка швидкості крові в посудині і у вигляді візуального представлення кровотоку з різною швидкістю. У цьому випадку швидкість кодується різними відтінками кольору. Відображення кровотоку за допомогою кольору на тлі чорно - білої картинки звичайного узі називають дуплексним скануванням. Також в деяких випадках використовують термін "колірне доплерівське кодування".

ЦІЛІ дуплексного сканування

Дуплексне сканування насамперед дозволяє побачити кровоносні судини в тих місцях, де їх неможливо знайти при звичайному УЗД. Наприклад, в порожнині черепа дуплексне сканування є основним методом, що дозволяє діагностувати порушення мозкового кровотоку в артеріях і венах. До появи дуплексного сканування судинні дослідження в головному мозку вироблялися за допомогою сліпого ультразвукового допплерографічного дослідження. Дослідник не бачив посудину, а направляв датчик в місце передбачуваної проекції судини і за допомогою спеціального апарату реєстрував звуки (швидкість кодувалася в звук різної гучності). З появою дуплексного сканування стало можливим точно візуалізувати розташування судин і вивчати їх характеристики.

Транскраниальное сканирование. Триплексный режим

ЗАСТОСУВАННЯ ДУПЛЕКСНОГО СКАНУВАННЯ У ДІАГНОСТИЦІ РІЗНИХ ОРГАНІВ

Дуплексне сканування може виступати самостійним методом діагностики - як, наприклад, у випадках дослідження судин головного мозку, хребетних артерій, глибоких вен і артерій. Набагато частіше дуплексне сканування є дуже цінним доповненням до багатьом видам ультразвукового дослідження. У сучасній УЗД  практично завжди виникає необхідність у проведенні додаткового дуплексного дослідження.

БЕЗПЕКА дуплексного сканування

Дуплексне сканування зазвичай не несе жодної загрози здоров'ю пацієнта. Проте, все ж допплерівське  випромінювання володіє великою енергією і застосування його потрібно зводити до мінімуму у вагітних. Також при великій потужності випромінювання, існує ймовірність пошкодження сітківки ока, якщо застосовується очноямковий доступ при дуплексному скануванні очної і надблоковой артерій.

 

 

дуплексное сканирование сосудов головного мозга

ЩО ТАКЕ дуплексне сканування СУДИН

Дуплексне сканування судин - дослідження, яке дозволяє реєструвати свідчення в двох режимах - у звичайному В-режимі (чорно-білому) і в режимі кольорового допплера (КДК). Якщо при цьому ще використовують імпульсний допплер, то таке дослідження називають триплексним. Дуплексне сканування дозволяє бачити кровотік і вимірювати його швидкісні характеристики, напрямок, рівномірність. Дуплексне сканування судин використовують для діагностики артерій і вен рук і ніг, шиї, головного мозку, судин черевної порожнини, судин статевого члена, судин малого таза, передміхурової залози, сім'яних канатиків і яєчок у чоловіків, матки і яєчників у жінок. Також виробляють дуплексне сканування при вагітності для визначення кровотоку в пуповині, маткової артерії, серце і аорті плода, в судинах головного мозку плода.

Функціональні проби при дуплексному скануванні артерій

Функціональні проби дозволяють виявити відхилення в регуляції тонусу судин і допомагають у діагностиці як місцевих судинних змін, так і загальних порушень в організмі. За допомогою функціональних проб досліджують механізми регуляції опосередковані метаболічними змінами в працюючій кінцівці - наприклад, в робочій кінцівці судини розширюються і швидкість проходження крові по них зростає. Забезпечують такі зміни  декілька регуляторних механізмів. Оскільки, найважливіша функція судин кінцівок - забезпечення адекватного кровотоку при різних фізіологічних умовах, порушення механізмів регуляції веде до збою в роботі артерій. При дуплексному скануванні функціональні проби є обов'язковий елементом дослідження. У спокої часто не вдається виявити порушення кровообігу, які можуть служити сигналами для прийняття невідкладних заходів із порятунку кінцівки. Найпоширеніші функціональні проби виявляють внесок метаболічних, м'язових і ендотеліальних факторів регуляції. Зазвичай, пацієнту пропонують здійснювати протягом деякого часу фізичне навантаження досліджуваної кінцівки. Після виконання навантаження фіксують показники артеріального кровотоку і порівнюють їх з показниками, виміряними до дослідження. У нормі відбувається зміна показників від 10 до 40%. Також застосовується проба з напругою кінцівки - показники кровотоку також вимірюються до і під час напруги. Існує проба з нітрогліцерином. Використовується властивість нітрогліцерину розслабляти мускулатуру артерій середнього та мілкого калібру.

Щиколотко-плечовий індекс

Щиколотко-плечовий індекс вимірюють під час дуплексного сканування судин для оцінки стану артеріального кровопостачання ніг. У нормі артеріальний тиск на руках (на плечовій артерії) нижче, ніж тиск в артеріях гомілки на 20-30 мм. рт. ст. При захворюваннях, що супроводжуються зниженням артеріального кровопостачання ця різниця зменшується і навіть може виникати ситуація, коли тиск на руках більше, ніж тиск на гомілки. Наприклад, при атеросклеротичному ураженні судин ніг або артеріальному тромбозі. Навпаки, занадто велике збільшення артеріального тиску на гомілці в порівнянні з плечем може виникати при збільшенні жорсткості судинної стінки (наприклад, при кальцифікації). Щиколотко - плечовий індекс є співвідношенням систолічного артеріального тиску в артеріях гомілки (зазвичай це задня великогомілкова артерія) до систолічного артеріального тиску в плечовій артерії. Вимірювання на плечовій артерії проводять звичайним способом - так як вимірюють артеріальний тиск. Вимірювання ж тиску в задній великогомілкової артерії визначають з використанням дуплексного сканування. Нормальне значення щиколотко - плечового індексу - 0. 9-1. 3. Якщо значення 0. 41-0. 9, то це свідчить про помірне порушенні кровопостачання кінцівки. Якщо коефіцієнт нижче, ніж 0. 4 - це говорить про тяжких порушеннях. Щиколотко - плечовий індекс вимірюють двічі: у спокої і після 5 хвилинної фізичного навантаження. Вважається, що зміни щиколотко - плечового індексу сигналізують про високу ймовірність інсульту та інфаркту міокарда

дуплексное сканирование вен

Дуплексне сканування вен

ОЦІНКА ФУНКЦІЇ ЕНДОТЕЛІЮ

Під час дуплексного сканування судин кінцівок можна оцінити функцію ендотелію. Виявлення порушень факторів ендотеліальної регуляції дозволяє судити про патології не тільки одного досліджуваного сегмента, але й про функціонування ендотеліальної системи організму в цілому. Останнім часом в медицині все більше уваги приділяють вивченню впливу ендотеліальної системи на багато функцій органзму. В ендотелії судин виробляються дуже потужні чинники-місцеві гормони, що впливають на тонус судин і відповідно на артеріальний тиск. Нормальне функціонування ендотелію забезпечує адекватну циркуляцію крові по судинах. Атеросклеротичні ураження в першу чергу розвиваються на пошкодженому ендотелії. Загальна вага клітин ендотелію в організмі дорослого становить близько 2 кг. Для порівняння-вага щитоподібноїзалози - близько 30 м. Вплив гормонів щитоподібної залози на організм людини відомо всім. Не менш значущим впливом володіють і речовини, що виробляються ендотелієм. Сумарно вироблення вазоактивних речовин судинним ендотелієм перевершує за кількістю продукцію всіх залоз внутрішньої секреції. Методика здійснення функціональної пробиі ендотеліального фактора регуляції судинної системи проста і не займає багато часу. Виявлені відхилення допоможуть швидко розробити тактику і стратегію лікування порушень на ранніх стадіях, коли можлива корекція патології мінімальними зусиллями. Наприклад, оцінка регуляторного потенціалу ендотеліальних клітин здатна правильно підібрати терапію гіпертонічної хвороби, еректильної дисфункції і порушень жирового обміну.

Дуплексне сканування вен ніг та рук

Дуплексне сканування вен ніг є в даний час основним діагностичним інструментом для дослідження стану трьох венозних систем ніг: системи глибоких вен, системи поверхневих вен. Дуплексне сканування дозволяє реєструвати напрямок кровотоку венах, наявність і ступінь зниження кровотоку, вимірювати площу звуження судини, діагностувати наявність тромбів і визначати спроможність клапанів вен.

Дуплексне сканування судин шиї та голови

Показання до дуплексного сканування судин голови та шиї

 • Ознаки порушення мозкового кровообігу
 • Головний біль
 • Шум в вухах
 • Порушення координації
 • Зміна поля зору
 • Черепно-мозкова травма
 • Перенесений інсульт
 • Підозра на судинні аномалії
 • Остеохондроз шийного відділу хребта

Перевага дуплексного сканування судин шиї та голови є можливість проводити вимірювання в динаміці та використання функціональних проб.

Прейскурант 
ВИД ПОСЛУГИ
ЦІНА (грн.)
Дуплексне сканування судин шиї та голови
500
УЗД органів черевної порожнини
250
УЗД щитоподібної залози
200
УЗД серця
350
Замовити послугу
Замовити послугу